طرح ارزیابی شغلی دانش آموزان به همت تیم اندیشکده (بهبود و بهگشت) موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر به دلیل شرایط کرونا در بستر اسکای روم (فضای مجازی) انجام شد.
در این طرح که پیش از کرونا بصورت حضوری و در مدارس اجرا می شد؛ دانش آموزان با فرصت های شغلی و علاقمندی های خود برای انتخاب شغل در آینده آشنا می شدند.
با توجه به شیوع کرونا؛ طرح مذکور در بستر فضای مجازی و به منظور هدایت دانش آموزان برای شناخت استعداد و علاقه شغلی خود انجام شد.

 

عضو موسسه معراج اندیشه، برگزیده جایزه جلال آل احمد


دکتر مرضیه آتشی پور بانوی سیرجانی و از همکاران کانون ادبیات پایداری موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر سیرجان موفق به دریافت جایزه ادبی جلال آل احمد شد. جایزه ادبی جلال آل احمد یک جایزه دولتی است که به منظور معرفی آثار برگزیدگان ادبیات داستانی در ایران پایه‌گذاری شده و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۸۷ نخستین دوره خود را در سالروز تولد جلال آل احمد آغاز کرد. این جشنواره که به سیزدهمین ایستگاه خود رسیده است دوشنبه شب با معرفی برگزیدگان در چهار حوزه ادبی به کار خود پایان داد. در همین راستا دکتر مرضیه آتشی پور توانست در بخش پایان نامه های دانشگاهی با ارائه رساله خود با موضوع ادبیات داستانی دفاع مقدس حائز رتبه برتر گردد. عنوان رساله دکترای آتشی پور با عنوان "بررسی سبک شناسانه نثر داستانی ادبیات انقلاب اسلامی با تکیه بر رمان های شاخص دفاع مقدس" از جمله رساله هایی بود که به عنوان رساله های برتر این دوره از جایزه ادبی جلال آل احمد انتخاب شد تا در حوزه آثار ماندگار حوزه دفاع مقدس قرار گیرد.

 


به همت اندیشکده موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر، جشنواره ارزیابی ایده های برتر برگزار می شود. سمیه عبداللهی عضو اندیشکده در خصوص محتوای این جشنواره گفت: در حال حاضر طرحی از سوی تیم اندیشکده برای برگزاری یک جشنواره استارتاپ (ایده شو) مطرح شده که پس از تصویب، اجرایی خواهد شد. وی افزود: این طرح در 3 حوزه وارد می شود. جشنواره به بررسی ایده های دریافتی پرداخته و پس از بررسی ایده ها در این سه حوزه ایده های برتر را انتخاب می کند. با همکاری مرکز رشد کرمان و مرکز رشد دانشگاه های سیرجان بررسی این ایده ها انجام خواهد شد. عبداللهی با اشاره به اینکه فرآیند اصلی این جشنواره بر پایه ایده تا محصول عمل خواهد کرد، افزود: بنا داریم جشنواره ایده شو را از مرحله شکل‌گیری ایده تا رسیدن آن به محصول نهایی دنبال کنیم. در کنار آن یکسری کارگاه هم برگزار می‌شود که با حضور اساتید برجسته استان خواهد بود. وی خاطر نشان کرد: در مرحله اول این طرح، فراخوان جذب ایده انجام خواهد شد. مرحله دوم به ارزیابی ایده ها اختصاص دارد. در مرحله سوم کارگاه های آموزشی را برگزار خواهیم کرد و مرحله نهایی هم به داوری ایده‌های دریافت شده اختصاص دارد تا پس از انتخاب ایده های برتر آن ها را تا رسیدن به محصول نهایی همراهی کنیم.

 

یکی از برنامه هایی که کانون خانواده و فعالیت‌های اجتماعی موسسه معراج اندیشه گل گهر در دستور کار دارد اجرای طرح تسهیل گری محله محور است که در این طرح به واسطه رابط تسهیلگر، مسائل اجتماعی در قالب تسهیلگری بررسی و برای رفع آن ها اقدام می شود.در راستای اجرایی نمودن طرح مذکور، تسهیلگر رابط مشخص گردیده و با تسهیلگران متقاضی، مصاحبه اولیه انجام شده و به زودی آموزش آن ها شروع می شود. به گفته شهیدی مسئول کانون خانواده و فعالیت‌های اجتماعی موسسه، این طرح در دو محله آباده و مکی آباد به صورت پایلوت و با رویکرد تسهیل گری اجتماعی و به منظور آموزش امور مربوط به حل و فصل مسائل اجتماعی در قالب تسهیلگری اجرا خواهد شد. وی در این خصوص گفت: خانم مهاجر انصاری راهبرد تسهیل‌گری در این طرح را مشخص کرده و پس از مشخص شدن تسهیلگران، طرح مربوطه اجرا خواهد شد. امیدواریم با اجرای این طرح گامی موثر در راستای تسهیل گری مسائل اجتماعی در محله های حاشیه شهرستان برداشته شود.

با توجه به گسترش استقبال همشهریان از فعالیت در بورس؛ تیم اندیشکده موسسه فرهنگی معراج اندیشه اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی بورس کرده است.


به گزارش روابط عمومی موسسه؛ سمیه عبداللهی مسئول تیم اندیشکده در این خصوص گفت: این دوره ابتدا بصورت رایگان برای کارکنان مجموعه معراج اندیشه برگزار می گردد و پس از آن؛ علاقمندان می توانند برای شرکت در این دوره ثبت نام نمایند.

وی افزود: سرفصل های متنوعی را برای آموزش در نظر گرفته ایم که با کادری مجرب مفاهیم کارآمد حوزه بورس به علاقمندان آموزش داده خواهد شد.

عبداللهی خاطرنشان کرد: سعی شده در این دوره مبانی اصلی بورس از جمله تحلیل بنیادی شرکت ها، روش های تحلیل گری فاندامنتال، آشنایی با اصطلاحات تخصصی و موثر در تحلیل بنیادی  بورس، معرفی سایت هایی که  اطلاعات اصلی و تخصصی بورس را ارائه می دهند، تحلیل تکنیکال، آموزش اصول تکنیکال، نمودار و انواع آن، روند، اجزای نمودار، روانشناسی بورس، مفاهیم سرمایه و ریسک با استفاده از مفهوم روند و... به حاضران در کارگاه آموزش داده شود. هدف اصلی از برگزاری این کارگاه توانمندسازی علاقمندان برای فعالیت آگاهانه در حوزه بورس است.

 

@masirjan

 

🔺دوره رایگان آموزش بورس ویژه همکاران موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر به همت تیم اندیشکده موسسه (تیم آکا) با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی برگزار شد.

 

🔺در این دوره مباحثی چون تحلیل بنیادی شرکت ها؛ روش های تحلیل گری فاندامنتال؛ آشنایی با اصطلاحات تخصصی و موثر در تحلیل بنیادی بورس؛ سایت هایی که  اطلاعات اصلی و تخصصی ارائه می دهند و... به هنرجویان آموزش داده شد.

 

 

روابط عمومی موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر

 

 

@masirjan

 

مجموعه مباحث آموزشی خانواده و تربیت فرزندان

انتقاد از فرزندان؛ آری یا نه؟

 

 

 
بچه هایی که مورد انتقاد قرار می گیرند همان برخورد را با خودشان خواهند داشت و نهایتا اشخاصی خواهند شد با عزت نفس پایین.

والدین فکر می کنند؛
اگر به طور دائم از کودکان خود انتقاد کنند و اشتباه آنها را یادآوری کنند، به آنها کمک می کنند...!!

تصور والدین بر این است که کودکان با این تذکرات پرورش خواهند یافت. اما از خودتان سوال کنید: آیا دوست دارید کسی در محل کار یا خانه مرتباً اشتباهات شما را گوشزد کند!؟

در پس تمام انتقادات این جمله قراردارد:
"اگر فقط بیشتر شبیه من بودی و مثل من زندگی می کردی بهتر از این بودی."...!!؟

اما هیچ کس حتی فرزند شما دقیقا خود شما نیست.

پس بچه ها را به دلیل تلاشی که می کنند تحسین کنید حتی اگر ناموفق باشند چرا آنها ریسک کرده اند.

 

 

 

 

- اندیشکده فرهنگی موسسه معراج اندیشه گل گهر

- نویسنده دبیر اندیشکده: دکتر علی سوند رومی

 

 

 

پنجمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی کرمان با هدف معرفی فرصت‌های شغلی استان و افزایش آگاهی در زمینه ایجاد کسب و کار با معرفی پتانسیل های استان و برگزاری ورکشاپ و مشاوره های شغلی برگزار می گردد.
به گزارش روابط عمومی موسسه معراج اندیشه گل گهر، سمیه عبداللهی دبیر تیم اندیشکده موسسه از برگزاری این نمایشگاه خبر داد و گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان این نمایشگاه را در روزهای ۲۱ الی ۲۳ آبان ماه در مجموعه بازار موبایل ایران واقع در بلوار جمهوری برگزار می کند. وی افزود: ۲۹ موسسه فعال در حوزه کسب و کار و اشتغال در این همایش، فرصت های شغلی را معرفی کرده و دو فرصت ویژه استان کرمان یعنی گردشگری و انیمیشن به علاقمندان معرفی می گردد.
عبداللهی خاطرنشان کرد: کلیه مشاوره های کسب و کار و ورکشاپ هایی که در حوزه اشتغال و کارآفرینی در این نمایشگاه برگزار می گردد برای علاقمندان رایگان است. وی تصریح کرد: تیم اندیشکده موسسه معراج اندیشه نیز با ارائه کارهای پژوهشی خود همچون نقشه جامع مسائل شهری، طرح راهبرد اشتغال شهرستان، طرح راهبرد فرهنگی موسسه معراج اندیشه، طرح ارزیابی شغلی مدارس و دانشگاه‌ها و... در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند صبح ها از ساعت ۹ الی ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ جهت دریافت مشاوره شغلی و حضور در ورکشاپ های مد نظر به این نمایشگاه مراجعه کنند.

 

 

تیم بهبود و بهگشت اشتغال موسسه معراج اندیشه گل گهر با مدیریت دکتر علی سوند رومی مدتی است اقدام به برگزاری طرح های خودارزیابی شغلی در مدارس و دانشگاه های سطح شهر کرده است. این طرح بازخورد خوبی داشته و با استقبال مدارس و دانشگاه ها روبرو شده است. راهبه عبداللهی یکی از اعضای این تیم در خصوص ماهیت کاری طرح خودارزیابی شغلی گفت: در نقشه جامع مسایل شهر یکی از معضلات مطرح شده بحث بیکاری افراد بود و برای کمک به بهتر شدن شرایط شغلی و کمتر شدن نرخ بیکاری موسسه معراج اندیشه؛ پروژه راهبرد اشتغال را انجام داد. این پروژه در 22 حوزه شغلی با انجام مصاحبه و... با مسایل و مشکلات انتخاب شغل و شرایط ورود به هر کدام از این مشاغل مشخص شد. به این ترتیب که در هر یک از حوزه های 22 گانه شغلی با افراد صاحب نظر در همان حوزه مصاحبه شد و نتایج تحلیل و از آن برای تدوین نقشه جامع اشتغال شهرستان استفاده شد. وی افزود: در این راستا طرح خود ارزیابی شغلی با تفاهم نامه ای که بین موسسه و دانشگاه امضا شد به صورت آزمایشی در دانشگاه صنعتی سیرجان د آبان ماه 97 انجام شد. که بازخورد های خوبی داشت و مورد استقبال قرار گرفت. بعداز آن به دلیل تاثیر گذار بودن انتخاب رشته هم در دبیرستان و هم در دانشگاه و تاثیر آن در آينده مسیر شغلی افراد، طرحی برای دانش آموزان مقطع نهم که در این دوره تصمیم به انتخاب رشته می‌گیرند تدوین شد، جلسات مشترکی با آموزش و پرورش برگزار شد و در ضمن ارائه طرح، نکاتی که مد نظر طرفین بود مطرح شد. با موافقت اداره آموزش و پرورش چند مدرسه به صورت پایلوت در سطح های مختلف معرفی شده و با هماهنگی های انجام شده طرح مذکور در این مدارس اجرا شد. بازخورد هایی که از دانش‌آموزان و مربیان و مدیران مجموعه گرفته شد بسیار رضایت بخش بود. عبداللهی خاطرنشان کرد: در این طرح دانش آموزان با رشته های مختلف و ماهیت مشاغل گوناگون آشنا می شوند تا بتوانند با انتخاب صحیح؛ در آینده شغلی متناسب با علایق و توانایی های خود انتخاب کنند. این عضو تیم بهبود و بهگشت اشتغال از برنامه های انجام شده در مدارس گوناگون خبر داد و گفت: این طرح تا کنون برای 60 دانش آموز در مدرسه پسرانه بشیری، 52 دانش آموز در مدرسه غیرانتفاعی پسرانه فارابی، 30 دانش آموز در مدرسه پسرانه میرزای شیرازی آباده، 40 دانش آموز در مدرسه دخترانه علامه طباطبایی، 50 دانش آموز در مدرسه دخترانه فرزانگان، 64 دانش آموز در مدرسه دخترانه خیام و 50 دانش آموز در مدرسه دخترانه رشد انجام شده و برای 50 دانش آموز در مدرسه پسرانه فرزانگان انجام خواهد شد. وی در خصوص برنامه های آینده این تیم گفت: پس از بررسی نتایج بدست آمده و طی جلسات مشترک با آموزش و پرورش مصوب شد نسبت به اجرای این طرح برای تمام دانش‌آموزان سطح شهرستان اقدام شود. در همین راستا جلساتی برای والدین به منظور آگاه سازی آن ها در رابطه با انتخاب رشته فرزندانشان خواهیم داشت و به دلیل استقبال از طرح مذکور از سوی دانشگاه ها، این طرح مجددا در دانشگاه صنعتی و دانشگاه آزاد اسلامی نیز برگزار خواهد شد. برنامه های دیگری نیز با بهزیستی برگزار خواهیم کرد که در حال رایزنی هستیم.

 تیم بهبود و برگشت اندیشکده موسسه معراج اندیشه گل گهرکه چندی پیش طرح خود ارزیابی شغلی به منظور کسب آگاهی بیشتر در زمینه های مختلف شغلی و انتخاب شغل بهتر در آینده را برای دانشجویان دانشگاه صنعتی اجرا کرده بود به دنبال آن است که این طرح را برای دانش‌آموزان مدارس شهرستان سیرجان نیز اجرایی نماید.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی معراج اندیشه، طرح خود ارزیابی شغلی دانش آموزان از روز دوشنبه ۱۳ اسفند ماه جاری به همت تیم پژوهشکده موسسه معراج عملی خواهد شد. راهبه عبداللهی یکی از اعضای تیم پژوهشکده در خصوص این طرح گفت: طرح جدید در ادامه طرح خود ارزیابی شغلی دانشجویان است با این تفاوت که این طرح برای دانش آموزان پایه نهم مدارس و به منظور آشنایی دانش آموزان با مفاهیم شغلی و کسب و کار انجام خواهد شد. در این طرح دانش آموزان با مشاغل مختلف آشنا شده و از نیازمندی های خود برای ورود به بازار کار در آینده باخبر می شوند. وی اضافه کرد: اولویت در این طرح با آموزش هوش مالی و مدیریت مالی است. دانش‌آموز مسائلی، همچون هزینه‌های مخرب و هزینه‌های پرت را در این طرح می آموزد و با اهمیت انتخاب شغل در آینده آشنا می‌شود.
عبداللهی به برگزاری یک کارگاه آموزشی هم در خلال این طرح اشاره کرد و گفت: مفاهیمی که مطرح شد، در قالب یک کارگاه آموزشی برای دانش آموزان اجرا می شود. در این کارگاه دانش آموزان با توجه به علاقه خود، شغلی را انتخاب کرده و مرحله به مرحله با آن پیش می روند. آشنایی اولیه با رشته های تحصیلی نیز بخش دیگری از این طرح است که در آن دانش آموز این آگاهی را کسب می کند که هر رشته تحصیلی منجر به چه شغلی در آینده خواهد شد. این عضو پژوهشکده موسسه معراج خاطرنشان کرد: این طرح باعث می شود دانش آموزان پایه نهم نگاه دقیق تری به چشم انداز شغلی خود داشته باشند و برگه هدایت شغلی خود را با دقت بیشتری تکمیل کنند چرا که انتخاب شغل می تواند تأثیر بسزایی در آینده هر فرد داشته باشد. از این رو به عنوان پایلوت ده مدرسه در سراسر شهرستان انتخاب شدند که از روز دوشنبه ۱۳ اسفند این طرح در مدرسه علامه طباطبایی به عنوان اولین مدرسه اجرا و تا پایان سال نه مدرسه دیگر نیز شامل طرح می‌شوند و از نتایج حاصل از آن در سال جدید استفاده شده و طرح خود ارزیابی شغلی برای سایر مدارس شهرستان نیز عملی خواهد شد.

 

Template Design:Dima Group

Back to Top