سمینار آموزشی کنترل پرخاشگری و مدیریت لجبازی کودکان عصر امروز با حضور دکتر محمد ترکمان و با همت موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر برگزار شد.
در این جلسه که با حضور مادران و پدران علاقمند برگزار شد, دکتر ترکمان ابتدا به تعریف خشم و پرخاشگری و تفاوت این دو واژه پرداخت و پس از آن انواع پرخاشگری و ترتیب اهمیت آنها را بیان کرد.
به گفته وی پرخاشگری در کودکان میتواند به دسته های درونی, بیرونی, مستقیم, غیرمستقیم, وسیله ای و خصمانه تقسیم شود که در مقابل هر کدام میتوان راهکارهایی ارائه داد.
دکتر ترکمان خشم را در وجود کودک عادی اما پرخاشگری را غیر عادی خواند و گفت: در قبال پرخاشگری کودکان بایستی از راهکارهای تربیتی, رفتاری و آرام سازی استفاده کرد. اصول تربیتی پیش از بروز پرخاشگری به کار گرفته میشود و حالت پیشگیری دارد. اصول رفتاری در حین پرخاشگری کودک اعمال میشود و به نوعی مدیریت و کنترل پرخاشگری است و اصول آرامسازی پس از وقوع و پایان پرخاشگری اعمال میشود و جهت آرام نمودن کودک به کار میرود.
وی جزئیات هر کدام از سه اصول ذکر شده را تشریح و برای هر نوع از پرخاشگری کودکان راهکارهایی را ارائه داد.
سمینار آموزشی پرخاشگری با هدف آگاه سازی والدین از وجود پرخاشگری در کودکان خود و ارائه واکنش ها و برخوردهای مناسب با کودک در حین بروز پرخاشگری برگزار شد.
گفتنی است این سومین سمینار آموزشی در خصوص پرخاشگری و کنترل آن در کودکان است که به همت موسسه فرهنگی معراج اندیشه برگزار میگردد و با استقبال والدین فهیم سیرجانی روبرو میشود.

 

به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن کانون فعالیت های اجتماعی با همکاری مرکز مشاوره اندیشه در تاریخ یکشنبه 22 فروردین از ساعت 4 تا 8 عصر در نظر دارد به بانوان سیرجانی به صورت رایگان مشاوره خانواده ارائه دهد. لذا از بانوان عزیز شهرمان دعوت میشود از خدمات مشاوره این مرکز بهره مند شوند

از آمار طلاق در ایران چه می دانید؟

  • علت بیشتر اختلافاتی که زوجین هنگام طلاق عنوان می‌کنند، دخالت بیش از اندازه خانواده‌های اصلی زوجین در امور زندگی آنهاست که رقمی بالغ بر ۱۵.۴ درصد را شامل می‌شود.

 

  • آمارها بیانگر ثبت یک طلاق به ازای هر پنج فقره ازدواج در کشور بوده است.

 

 

  • : طبق آمارهای موجود در سال گذشته، ۱۴ تا ۱۵ درصد ازدواج‌ها در یک سال نخست ازدواج منجر به طلاق می‌شوند

 

  • : علت رخداد این طلاق‌ها بیشتر اغفال، عملی نشدن وعده و وعیدهای قبل از ازدواج و زمان عقد و . است؛ آشنایی مجازی نیز که در نهایت منجر به ازدواج شده، یکی از مواردی است که در افزایش آمارهای مربوط به حوزه طلاق سهمی قابل توجه دارد.

 

35درصد از زوج هایی که در 5 سال اول زندگی طلاق می گیرند دارای یک یا دو فرزند هستند و بر خلاف بعضی باورهای غلط که فرزند آوری را اصلاح کننده روابط زناشویی می دانند، وجود فرزند ضمانت دوام نیست.

 

مرکز مشاوره اندیشه

برای سال نو بعد از خانه تکانی، دل تکانی فراموش نشود


همیشه در زندگی فرصت هایی برای تغییر پیش می آید که بسیاری از ما از آن غافلیم. یکی از آن فرصت هایی که انجام سالانه آن بهترین بهانه برای تحول و دگرگونی است و می تواند درس عبرتی برای ما نیز باشد، سنت خوشایند خانه تکانی قبل از آمدن سال نو است.

این هفته های پایانی سال، همه سری به خانه هایمان می زنیم، به فرش ها، مبل ها، میزها، آشپزخانه، اتاق کودکان، حیاط و حوض و باغچه و گلدان ها و خلاصه همه جا را خوب و با دقت نگاه می کنیم تا از وضعیت بهداشت و سروسامان بودن و نبودن خانه باخبر شویم.

 

خانه تکانی سنتی است

مدیریت خشم در آستانه سال نو

 

راهکارهای کنترل خشم

كنترل زبان

هنگام خشمگین شدن نخستین مطلبی که باید به آن توجه کنید کنترل زبانتان است (یعنی هر سخنی را نگویید و اول فکر کنید). اگرچه کنترل زبان هنگام عصبانیت و خشم، سخت و دشوار است، چون برای برخی افراد کنترل دست خود که به کسی صدمه نزنند و کنترل پای خود که در مسیر خلاف گام برندارند، بسیار آسان‌تر از کنترل زبان است، اما باید بدانیم که بسیاری از گناهان و خطاها به دلیل کنترل نکردن زبان روی می‌دهد.

 

‹‹ استرس شغلی و راههای مقابله با آن ››

   

      بندرت شغلی پیدا می شود که کمی استرس در آن وجود نداشته باشد. برخی افراد خود درپی      شغل های دشوار هستند. برخی دیگر نیز ترجیح می دهند به حال خود رها شوند و کار را با سرعتی که متناسب با وضعیت آنهاست، انجام دهند. برخی افراد نیز بدلیل مشکلات مالی، سختی های زندگی خانوادگی و نبود هیجان در زندگی استرس دارند. تنها تعداد بسیار کمی از افراد هستند که میزان تنش روحی آنها در ت

موسسه فرهنگی معراج اندیشه سیرجان برگزار می کند.

نشست علمی و تخصصی مشاوره

در جهت بهره برداری از نتایج پژوهش نقشه جامع مسائل سیرجان موسسه فرهنگی معراج اندیشه نشست علمی مشاوره را برگزار می کند.

پيرو نتايج بدست آمده از پژوهش جامع مسائل شهرستان سيرجان كه در ارديبهشت تا  آبانماه سال 1392 بوسیله موسسه

Template Design:Dima Group

Back to Top