معرفی کتاب

اولین جشنواره روابط عمومی های شهرستان سیرجان صبح چهارشنبه 5 خردادماه  با معرفی بر گزیدگان در بخش های مختلف پایان یافت.

 

نخستین جشنواره روابط عمومی های شهرستان سیرجان امروز چهارشنبه پنجم خرداد با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و استان در سالن همایش های اداره ارشاد برگزار شد. این جشنواره در شهرستان سیرجان برگزارشد.

در آیین اختتامیه این جشنواره معاون سیاسی امنیتی فرمانداری سیرجان گفت:

56 سال از ایجاد نهاد روابط عمومی در کشور می گذرد و متاسفانه تعریف مشخصی از آن وجود ندارد و روابط عمومی ها صرفا جایگاه تشریفاتی دارند و جایگاه واقعی خود را در سازمان ها ندارند.

سهراب بهاالدینی گفت : ما معتقدیم روابط عمومی باید در خدمت سازمان باشد نه اینکه فقط دراختیار مدیر سازمان باشد.البته بخشی از ناکارآمدی روابط عمومی ها مربوط به مدیر آن سازمان است.

وی با توجه به نامگذاری امسال( اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل) روابط عمومی بازوی قوی در اجرای این شعار دانست.

بهاالدینی خطاب به فعالان روابط عمومی گفت: روابط عمومی ها سعی کنند خلاقیت و نوآوری داشته باشند برای مثال انتخاباتی که سال گذشته برگزار شد در 28 سالی که من در فرمانداری فعالیت می کنم و چندین انتخابات را مدیریت کردم هیچ انتخاباتی به خوبی این انتخابات نبود و آرامشی که در این انتخابات بر ما حاکم بود در دوره های قبل نبود. روابط عمومی با تدبیر و درایت و اطلاع رسانی به موقع و شفافیت در اطلاع رسانی و فراهم کردن زمینه حضور خبرنگاران در ستاد انتخابات وانعکاس به موقع اخبار انتخابات توانست اعتماد مردم و نامزد ها که یکی از مهم ترین دستاورد های این انتخابات بود جلب کند و من از عزیزان  روابط عمومی تشکر می کنم.

 وی افزود: روابط عمومی ها واقعیت ها را آن طور که هستند منعکس کنند.آموزش تخصصی نیز جدی گرفته شود و از تکنولوژی های روز و رسانه های مختلف استفاده  کنند.

در بخش دیگری ازاین مراسم مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان گفت:

ما روابط عمومی ها باید از حوزه کاری خودمان آگاهی داشته باشیم ، ما وقتی وارد علم ارتباطات می شویم و رسالت اطلاع  رسانی را بر عهده داریم آگاهی ما از تعدد افکار باعث می شود بپذیریم افراد مختلف افکار متفاوت دارند.وظیفه ما در مرحله اول پذیرش این اختلاف است و در مرحله دوم نزدیک کردن این افکار و اختلافات و کم کردن تعرضات است.

نقی عظیمی زاده افزود: ارزش پست ها به افرادی  که در آن قرار می گیرند است.اگر ما درست کار نکنیم وخلاقیت نداشته باشیم نه تنها برای سازمان سودمند نیستم بلکه ضربه هم می زنیم.

وی خطاب به مدیران روابط عمومی گفت : اگر ما درک درستی از وظیفه اجتماعی مان نداشته باشیم به جامعه و سازمانمان ضرر می رسانیم.

عظیمی زاده تصریح کرد برای پیشرفت تخصص لازم است  و کسانی که در روابط عمومی تخصص و علم روز داشته باشند قله های افتخار را فتح می کنند.

عظمی زاده گفت :ما برای اینکه در جامعه اعتماد سازی کنیم باید رابط خوبی بین مردم و سازمان باشیم و باید در کنار اصحاب رسانه باشیم و آنها را از خود بدانیم زیرا روابط عمومی بدون ارتباطات و رسانه معنایی ندارد.

وی خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت: روابط عمومی را جدی بگیرید و استفاده از افراد متخصص و با انگیزه را جدی بگیرید.

مدیران با توجه به روابط عمومی ها باعث ارتقای جایگاه آن می شود.

عظیمی زاده گفت : خرج کردن برای روابط عمومی هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای سازمان و مدیر است.

وی کار روابط عمومی را سخت و در حوزه سیاسی سخت تر دانست.

پیش از عظیمی زاده، علیرضا پوررضاقلی مدیر روابط عمومی فرمانداری سیرجان و دبیر جشنواره گزارشی از روند اجرایی جشنواره ارایه داد.

در بخش دیگر جشنواره از دو دهه فعالیت غلامحسین اسلامی در حوزه روابط تجلیل شد. همچنین از مدیر عامل شرکت جهان پیشرو و نقی عظیمی زاده و محمد بصیریان(مدیر روابط عمومی دادگستری استان) به خاطر همراهی در برگزاری این جشنواره تقدیر شد.

جعفر يازرلو مجری و گوینده خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران از مهمانان ویژه این جشنواره بود که برای دقایقی پیرامون روابط عمومی و جایگاه آن سخن گفت.

این جشنواره در شش بخش برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر است

در بخش اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه روابط عمومی نیروی انتظامی با مدیریت محمد ذاکری روابط عمومی برتر شد.  در این بخش از روابط عمومی های شهرداری و موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه گل گهرتقدیر شد.

در بخش تبلیغات و انتشارات روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با مدیریت ابوذر حلوایی پور برتر شد و از روابط عمومی های شرکت جهان فولاد و موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه گل گهرتقدیر شد.

در بخش روابط عمومی الکترونیک روابط عمومی شهرداری سیرجان با مدیریت وحید ارجمند برتر شد و از روابط عمومی های دانشگاه آزاد و دانشکده علوم پزشکی تقدیر شد.

در بخش مراسم ها ومناسبت ها روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی سیرجان با مدیریت سید علی آتشی پور برتر شد و از روابط عمومی های بهزیستی و نیروی انتظامی تقدیر شد.

همچنین در بخش پژوهش وافکار سنجی هیئت داوران هیچ کدام از آثاز ارسالی را شایسته تقدیر ندانست.

در بخش مستند سازی و آرشیو روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه گل گهربا مدیریت مصطفی عبدالهی برتر شد و از روابط عمومی های باشگاه گل گهر، شرکت بارشیک و اداره ورزش و جوانان تقدیر شد.

Template Design:Dima Group

Back to Top